51. Bölge Hakkında Bilinen ve Bilinmeyenler

51.Bölge, belki de dünyadaki diğer askeri tesislerden daha fazla komplo teorisi üretti. İşte bu gizli ABD askeri tesisi hakkında bildiklerimiz (ve bilmediklerimiz).

51. BÖLGE HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ:
51. Bölge, Nevada’nın güneyindeki Groom Gölü’nde bulunan bir ABD Hava Kuvvetleri askeri tesisidir .
51. Bölge, aktif bir askeri tesis. Güney Kaliforniya’daki Edwards Hava Kuvvetleri Üssü tarafından yönetilmektedir .
51.Bölge halka açık değildir ve 24 saat gözetim altındadır.
Kurulumun onaylanan tek kullanımı, uçuş testi tesisi olarak kullanılmasıdır.
İkinci Dünya Savaşı sırasında (1939–45) ABD Ordusu Hava Kuvvetleri, bölgeyi hava atış menzili olarak kullandı.
1955’te bölge, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) tarafından yüksek irtifa keşif uçağı olan Lockheed U-2 için bir test sahası olarak seçildi . Pres. Dwight D. Eisenhower (1953–61), Project AQUATONE kod adı altında yürütülecek olan teste izin verdi. Test Temmuz 1955’te başladı.
U-2’nin 1956’da hizmete girmesinden sonra 51. Bölge, A-12 (OXCART olarak da bilinir) keşif uçağı ve gizli avcı F-117 Nighthawk dahil olmak üzere diğer uçakları geliştirmek için kullanıldı .
1989’da Robert (“Bob”) Lazar adlı bir adam, 51. Bölge’de dünya dışı teknoloji üzerinde çalıştığını iddia etti. Lazar, Las Vegas televizyon muhabiri George Knapp’a tesisin içindeki uzaylıların otopsi fotoğraflarını gördüğünü ve ABD hükümetinin tesisi incelemek için kullandığını söyledi. uzaylı uzay gemisini kurtardı . Lazar’ın kendisi itibarını yitirmesine rağmen, iddiaları çoğu dünya dışı yaşamı içeren çok sayıda hükümet komplo teorisi doğurdu .
Pek çok insan 51.Bölge’de veya yakınında tanımlanamayan uçan cisimler (UFO’lar) gördüklerini bildirdi. (Bu terim genellikle dünya dışı spekülasyon bağlamında kullanılsa da, UFO’lar köken olarak mutlaka dünya dışı değildir.)
25 Haziran 2013’te CIA, U-2 ve OXCART programlarının geçmişini anlatan gizliliği kaldırılmış belgeleri yayınlamayı onayladı. Belgeler , George Washington Üniversitesi Ulusal Güvenlik Arşivinden Amerikalı istihbarat tarihçisi Jeffrey T. Richelson tarafından 2005 yılında sunulan Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) talebine yanıt olarak yayınlandı . Belgelerin yayınlanması, ABD hükümetinin 51.Bölgenin varlığını resmen kabul ettiği ilk kez oldu.
CIA’ya göre, U-2 ve sonraki askeri uçakların test uçuşları, bölgedeki UFO gözlemlerini hesaba katıyor.
51. Bölge çalışanları tesise uçakla ulaşmaktadır. McCarran Uluslararası Havaalanı’ndaki kısıtlı bir terminale, Alan 51’in (hava sahası R-4808N) üzerindeki hava sahasında uçmalarına izin verilen birkaç işaretsiz uçaktan birinde uçuyorlar.
Yakın zamana kadar, enstalasyonun uydu görüntüleri sansürlendi . 2018 itibariyle, 51. Bölge Google Haritalar’da görülebilir .

51. Bölge HAKKINDA BİLMEDİĞİMİZ ŞEYLER:
51. Bölge’in neden “51. Bölge” olarak adlandırıldığı bilinmemektedir.
ABD hükümeti, şu anda tesis içinde yürütülmekte olan araştırma hakkında herhangi bir bilgi vermedi.