Cilt Bakımı Cildinize Dikkat Edin

Cildinize iyi bakabilmeniz daha sağlıklı ve daha iyi görünmenizi sağlar. Genetik faktörler hariç; Yeterli uyku, gün içinde içtiğiniz su, güneşten korunma, sigara ve alkolden uzak durma, sağlıklı gıda tüketme çok önemlidir. Cildi her zaman temizlemenin yanı sıra arındırıcı ve nemlendirici de önemlidir.

Cilt bakımı adım adım:

1.  Temizlik:
Kuşkusuz, temiz ve kirlerden  arındırılmış cilt cilt bakımının temel adımıdır. İdeal cilt temizliği için cildinizi günde iki kez (sabah ve akşam) uygun bir temizleme ürünü ile yıkamanız gerekir.

2.  Tonik Kullanımı:
Günlük bakımda, tonik kullanımı yüz temizlendikten sonra ikinci önemli adımdır. Tonik, kalan makyajın kalan kısmından ve tüm güne maruz kalan tüm kirlerden arındırılarak gözenekleri sıkılaştırmak için cildi saflaştırır.

3.  Nemlendirici:
Cildinizi nemlendirmek temel bakımın son adımıdır. Özellikle kuru bir cildiniz var ise, bu adım sizin için çok önemlidir. Yağlı bir cildiniz varsa, cildinizi nemlendirmek de önemlidir, sadece nemlendirici bir yağ içermeyen formülü kullanmanız önerilir. Bu adımda, yaşınıza ve cildinizin tipine uygun bir krem ​​tercih etmelisiniz. Özellikle güneş ışınlarından kaynaklanan güneş yanıkları, kahverengi lekeler ve kırışıklıklardan korunan günlük nemlendiricilerde SPF’ye dikkat etmelisiniz. Cildinizi nemlendirirken, boynunuzu asla ve asla atlamayın.

Göz kremi göz çevresi bakımı için çok önemlidir. Yaşınız için uygun göz kremi ve nemlendirici krem ​​kullanmanız gerekir.

Diğer Adımlar;
a.  Serum: Nemlendirici kreminiz yeterli değilse, serum da kullanabilirsiniz.
b.  Peeling: Peeling, cildin ölü hücrelerden arındırılması için önemli bir adımdır. Bu işlemi haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.
c.  Maskeler: Cildinize göre nem maskesi ve kil maskesi seçilmelidir. Bu maske tipini uygulamanız gerektiğini düşünüyorsanız, bunları sıraya koymak çok önemlidir.