Tarihin En Ünlü Seri Katilleri – Seri Katiller

Açıkçası seri katil , farklı zamanlarda meydana gelen ayrı olaylarda en az iki kişiyi öldüren kişidir. “Seri cinayet” herhangi bir yasal kanunla resmileştirilmemesine rağmen, seri katillerin suçları, özellikle çok sayıda kurban olduğu veya cinayetlerin korkunç bir şekilde işlendiği durumlarda, medya ve kamuoyu tarafından sıklıkla ele geçirilmiştir. Aşağıdaki liste, dünyanın gördüğü en kötü şöhretli seri katillerden bazılarını araştırıyor.

Karındeşen Jack
Ona ” Karındeşen Jack ” diyoruz , ancak daha eski ve en kötü şöhretli cinayet serüvenlerinden birinin arkasındaki kişinin kim olduğunu gerçekten bilmiyoruz. Katil, 1888’de Londra’nın Whitechapel semtinde ortaya çıktı ve hepsi fahişe olan beş kadını öldürdü ve cesetlerini kesti. Polis, katilin cerrah, kasap veya neşter konusunda yetenekli biri olduğunu tahmin etti. Katil, eylemleri özetleyen mektuplar göndererek toplumla ve polisle alay etti. Yıllar içinde birçok şüpheli isimlendirilmiş olmasına rağmen, katil hiçbir zaman teşhis edilmedi.

Jeffrey Dahmer
Jeffrey Dahmer , 1978’de, sadece 18 yaşındayken öldürmeye başladı ve olası bir kurban kaçtıktan ve polisi Dahmer’in Milwaukee, Wisconsin’deki evine götürdükten sonra 1991 yılına kadar cinayetten tutuklanmadı. Öldürme hayatının bazı korkunç ayrıntıları, apartman dairesine serpilmiş parçalanmış vücutların ve vücut parçalarının fotoğraflarında görüldü. Hatta kurbanları atmak için kullandığı bir asit fıçısı bile vardı. Dahmer, çoğu siyahi genç 17 kişiyi öldürdü. İlk kez tacizden, ikinci kez cinayetten olmak üzere iki kez hapishanede yattı ve 1994’te bir mahkum tarafından öldürüldü.

Harold Shipman
Harold Shipman, ” Dr. Ölüm, ”, En az 218 hastayı öldürdüğüne inanılıyor, ancak toplam sayı 250’ye yakın. Bu doktor Londra’da çalıştı ve 1972 ile 1998 arasında iki farklı ofiste çalıştı ve bu arada öldürdü. Pek çok kişi tarafından kırmızı bayrak dikilene kadar yakalanmadı.Örneğin, Shipman’ın bir parçası olduğu çok sayıdaki ölü yakma sertifikasına şaşıran bir cenazeci ve vakaların çoğunun öldüğü tespit edilen yaşlı kadınlar olduğu gerçeğiyle. yatakta geceleri değil gündüzleri. Polis soruşturmayı yanlış idare etti ve Shipman açgözlülük yapana kadar öldürmeye devam etti ve kendisine lehtar adını veren bir kurban için bir irade uydurmaya çalıştı, bu da kurbanın kızının şüphelenmesine neden oldu. Sonunda 2000 yılında mahkum edildi ve 2004 yılında cezaevindeyken intihar etti.

John Wayne Gacy
Banliyö komşuları tarafından giden olarak bilinen bir inşaat işçisi olan John Wayne Gacy , siyasetle uğraştı ve hatta doğum günü partileri için bir palyaço olarak hareket etti. O palyaço değildi. Gacy, 1978’de en son onunla görülen 15 yaşındaki bir çocuk kaybolduğunda şüphe altına girdi. Kayıp çocukların ailelerinin parmaklarını Gacy’ye gösterdiği tek zaman bu değildi, ancak yetkililer onları ilk kez ciddiye aldı. Kısa süre sonra, bir arama emri, polisin Gacy’nin evinin altındaki dört metrelik bir alana gömülü yaklaşık 30 cesedin kokusuyla evine girmesine izin verdi. Ek olarak tecavüz ve işkence olmak üzere 33 cinayetten suçlu bulundu ve 1994 yılında ölümcül enjeksiyonla idam edildi.

HH Holmes
Chicago’da katil payı vardı, ama belki de bir oteli işkence kalesine çeviren eczacı HH Holmes kadar rahatsız edici değil . 1893 dünya fuarı öncesindeHolmes, Chicago’ya taşındı ve üç katlı bir otelde gaz hatları, gizli geçitler ve tuzak kapıları, koridorlardan çıkmazlara, bodrum katına giden oluklara, ses geçirmez dolgu malzemelerine ve bir labirentin her tarafına serpilmiş işkence cihazlarına kadar her türden hain mekanizmalarla donatmaya başladı. Gaz, Holmes’un misafirlerini, olabilecek en kötü şey daha sonra, genellikle ameliyat masasında olmadan önce bayıltmasına izin verdi. Daha sonra binanın fırınındaki cesetleri yakarak tıp fakültelerine iskeletler sattı ve hayat sigortası dolandırıcılığı yaptı. 1896’da idam edilmeden önce, toplamda 30’dan fazla cinayetle başa çıktı – ancak bir dolandırıcı arkadaşının finansal bir anlaşmada yetersiz kaldığı için onu teslim etmesinden sonra bulundu.

Pedro Lopez
Dünyanın en üretken seri katillerinden biri hala orada olabilir. Pedro Lopez’in memleketi Kolombiya, Ekvador ve Peru’da 300’den fazla cinayetle bağlantısı var. Bu cinayetlerin en az üçte biri aşiret kadınlarıydı. Lopez’in 1980’de tutuklanmasının ardından, polis 50’den fazla ilk kurbanının mezarını buldu. Daha sonra Ekvador’da 110 kızı öldürmekten suçlu bulundu ve Kolombiya ve Peru’da 240 cinayet daha olduğunu itiraf etti. “And Dağları Canavarı” iyi halden dolayı 1998’de serbest bırakıldığı için 20 yılını hapiste bile geçirmedi. O zamandan beri 20 yıldan fazla bir süredir nerede olduğu bilinmiyor.

TED Bundy
Ted Bundy , cinayetlerinin kendisine çektiği ilgiyi sevdi ve Birleşik Devletler’deki birçok kişi ona bu ilgiyi vermekten çok mutlu oldu. Batı ABD, Washington ve Oregon’dan Utah ve Colorado’ya kadar bilinmeyen sayıda cinayetin yığıldığı – çoğu üniversite çağındaki kadınlar – onun avlanma alanıydı. Bundy bir zamanlar Colorado’da tutuklandı ve adam kaçırmaktan suçlu bulundu, ancak gözaltından kaçarak Florida’ya taşınarak defalarca daha fazla öldürdü. Bundy’nin son tutuklanması ve sonrasında, suçlanan katil, televizyonda yayınlanan ilk cinayet davası olduğuna inanılan, röportajları memnuniyetle karşıladığı ve yarattığı hayranlarla övündüğü sırada kendi avukatı gibi davrandığı için ulusun dikkatini çekti. Sonunda 1989’da elektrikli sandalyede idam edildi.