Uçan Motorsiklet – Hoverbike

Hiç bisiklet sürmekle aynı basitlikte uçmayı hayal ettiniz mi?

SCORPION platformu, uçan sanatı yeniden keşfeden ve yüksek teknoloji ürünü quadcopter tabanlı bir çözüm sağlayan tek kişilik bir uçaktır. Benzersiz elektrikle çalışan bir tekne, motosiklet koltuğunu quadcopter drone teknolojisi ile birleştirerek, hız çevikliği ve uçuşun amatör ve profesyonel navigatörlerin eline getirmesini sağlıyor. Şu an için SCORPION platformu giderek aşırı bir spor aracı olarak görülüyor ancak yine de gemi ulaşım potansiyelinin belirginliği devam ediyor.

Bir “crowdfunding” projesi olarak görülen SCORPION platformu, dünyanın dört bir yanındaki atletlere, mühendislere, bilim adamlarına ve mucitlerine ilham vermek için geliştirilen erişilebilir amatör uçuşta bir sonraki adımdır.

Gelecek göründüğünden daha yakın!

SCORPION platformu, Malloy, Aerofex, A. Duru, E-Hang, Bye Gravity, E-volo gibi Jetpack de dahil olmak üzere bir dizi projenin parçasıdır.

SCORPION platformu aşırı koşullar için tasarlanmış ve tam manuel ve otomatik kontrol için kurum içi özel yazılımı kullanarak heyecan verici bir uçuş deneyimi yaşatıyor.

Cihazın boyut ve şeklinin kompakt bir bisiklete benzediğini düşünen Ar-Ge için çok sayıda kaynak ve çaba harcanmış. SCORPION platformunun tasarımı, ağır hizmet tipi spor motosikletli motosiklet çerçevelerinden esinlenilerek tasarlanmış ve hız ve manevra sağlayan uçuş kalitesi özellikleri ile birleştirilmiştir.

SCORPION platformu, en gelişmiş uçuş kontrol cihazları, özel mantıksal programlama ve bilgisayar destekli hız ve irtifa sınırlamalı pasif unsurlarla güçlendirilmiş bir emniyet sistemi ile donatılmıştır.

Kaynak: https://www.hoversurf.com/