Uyandıktan sonra boş mideye su içmek!

Japonlar uyandıktan hemen sonra su içmeleri ile meşhurdurlar. Aslında bu su içme alışkanlığı Japonya’da tarih öncesinden bu yana yaygın bir uygulama olmuştur. Bununla birlikte, uygulama bir Japon gazetesinde yayınlandıktan sonra II. Dünya Savaşı zamanında çok daha popüler hale geldi.

Aslında bilim  astım, göz hastalıkları, menstrüel bozukluk, baş dönmesi, yüksek kolesterol, kalp sorunları, kabızlık, epilepsi, diyabet, bronşit, menenjit gibi hastalıkları önleme ve tedavisini içeren sayısız hastalıkların önlenmesini uyandıktan hemen sonra yararı olduğunu doğrulamıştır.

Bunu kendiniz gerçekleştirmek için, sabah kalktığınızda hemen dört bardak su için (veya 200 ml) ve sonraki 45 dakika içinde başka bir şey içmeyin. Ondan sonra, bütün günün geri kalanında normal olarak yiyip içebilirsiniz. Bununla birlikte, en iyi sonuç için tam bir saat bir şey yiyip içmemeniz gerekmektedir. Bunu yapmak çok zor görünmüyor!

Dahası, şu an sizin için 4 bardak su çok fazla ise, üç bardak, iki bardak veya bir bardaktan başlayarak bunu yapabilirsiniz. Ancak sonunda her sabah tam dört bardağa kadar su içmeye  çalışın. Bu şekilde su içmeniz on gün içinde kabızlık, gastrit , bir ay içinde yüksek tansiyon ve şeker(diyaebet)  rahatsızlığınıza iyi gelecektir.